Poniedziałek, 15 lutego 2016: Arnolda, Jowity
Aktualności
 
Galerie
 
Nasze miasto
 
Samorząd
 
e-Urząd
 
Akty normatywne - Rządowe Centrum Legislacji
 
Komunikacja
 
Kalisz dla turystów
 
Kalisz wielokulturowy
 
Kalisz w obiektywie
 
Linki
 
Do pobrania
 
Biuletyn Informacji PublicznejPogoda Kalisz
? meteogroup.pl
Wiosenne zmiany w Parku nad Krępicą

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły prace porządkowe na terenach zieleni miejskiej. W Parku nad  Krępicą  wycięto stare, próchniejące drzewa, posadzono młode krzewy i ustawiono ławeczki.     

Wycięcie dwóch dużych topoli było konieczne. Drzewa choć z wyglądu okazałe niestety były już  stare i spróchniałe. W trosce o bezpieczeństwo spacerowiczów ich usunięcie stało się więc konieczne. Zabieg ten nie wpłynął jednak negatywnie na wizerunek parku, bowiem od razu pracownicy odpowiadający za miejską zieleń dokonali świeżych nasadzeń oraz ustawili parkowe ławeczki.

park5.jpg

park.jpg

park1.jpg 

- Cieszę się, że nareszcie zagospodarowana została skarpa leżąca po przeciwnej stronie parku, za Krępicą. Czekali na to zwłaszcza mieszkańcy bloków, których okna wychodzą na strugę. Teraz widok będzie naprawdę ładny, a przy tym doskonale skomponuje się z pozostałą częścią parku. Spacerowiczów ucieszyły też nowe ławki – podkreśla  Iwona Urbanowska, inicjatorka utworzenia Parku nad Krępicą. 

park2.jpg

park3.jpg

park4.jpg 

W tym roku Park nad Krępicą obchodził będzie 9-lecie istnienia, ale już dzisiaj mieszkańcy cieszą się na jubileusz 10 lecia  swojego miejsca wypoczynku i rekreacji.

BIM


Wyświetlany 1200 razy

 
 
STRONA ARCHIWALNA - DANE MOGA BYC NIEAKTUALNE - ZAPRASZAM NA www.kalisz.pl