Wtorek, 2 września 2014: Dionizy, Izy

1% - wspieraj kaliskie OPP

Każdy podatnik, osoba fizyczna, może wesprzeć jedną z wielu organizacji pożytku publicznego.  Publikujemy aktualną listę organizacji z Kalisza.

Każdy z nas  może przeznaczyć jeden procent podatku na pomoc wybranej organizacji pożytku publicznego. Nawet jeśli ta kwota wydaje się niewielka, to w skali miasta lub kraju może osiągnąć tysiące złotych. Dlatego warto w rozliczeniu rocznym zaznaczyć chęć przekazania nawet najmniejszej kwoty - obecnie procedura jest bardzo prosta - wystarczy podać nazwę, nr KRS organizacji i zadeklarowaną kwotę.

Adresatem dotacji może być jedynie organizacja wpisana do odpowiedniego wykazu. Aby zachować prawo do przekazania jednego procenta należy złożyć rozliczenie roczne w ustawowym terminie, tj. 31 stycznia dla zryczałtowanego podatku od przychodów PIT-28, 2 maja dla podatku dochodowego od przychodów osób fizycznych PIT-36, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

Lista OPP z terenu Kalisza znajduje się w zakładce "Zdrowie i pomoc społeczna" (skrót tutaj)

Lista OPP uprawnionych do otrzymywania 1% z terenu całego kraju (stan na 14 stycznia 2011) można znaleźć  tutaj

Więcej informacji na temat przekazywania 1%  tutaj

BIM