Niedziela, 7 lutego 2016: Ryszarda, Teodora
Aktualności
 
Galerie
 
Nasze miasto
 
Samorząd
 
e-Urząd
 
Akty normatywne - Rządowe Centrum Legislacji
 
Komunikacja
 
Kalisz dla turystów
 
Kalisz wielokulturowy
 
Kalisz w obiektywie
 
Linki
 
Do pobrania
 
Biuletyn Informacji PublicznejPogoda Kalisz
? meteogroup.pl
Bezpłatna szkoła rodzenia

Kaliszanki spodziewające się dziecka mogą bezpłatnie skorzystać z zajęć w szkole rodzenia. Zajęcia są prowadzone w ramach miejskich programów profilaktyki zdrowotnej.  Z przyszłymi matkami spotykają się położne oraz lekarze. Uczą jak przygotować się do porodu, ale i pielęgnacji noworodka.  

"Wkrótce pójdę do szkoły…, a moi rodzice z bratem chodzą już teraz, do Szkoły Rodzenia, za darmo…”. Pod takim hasłem rozpoczęła się kampania promująca bezpłatną  „Szkołę Rodzenia” w Kaliszu. "Szkoła Rodzenia"  to jeden z wielu programów zdrowotnych realizowanych i finansowanych przez Miasto Kalisz. Są one przede wszystkim skierowane na edukację zdrowotną, profilaktykę oraz wczesne wykrywanie wielu chorób, miedzy innymi: raka gruczołu krokowego, chorób płuc, piersi, tarczycy, skóry.
W ocenie lekarzy szkoła rodzenia spełnia niezwykle ważną rolę w przygotowaniu młodych ludzi do rodzicielstwa. Jest pierwszym krokiem w  świadomej  edukacji i profilaktyce młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie i sami muszą nauczyć się dbać o swoje dzieci, o ich zdrowie, ale również o siebie i zrozumieć, że kontakt z lekarzem nie powinien  ograniczać się jedynie do leczenia, że wizyty u lekarza powinny pomagać w zapobieganiu wielu chorobom.
W ramach bezpłatnej, kaliskiej  szkoły rodzenia młodzi rodzice przygotują się odpowiednio do narodzin dziecka, dowiedzą się co zrobić, aby poród był mniej bolesny, znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, „bo zdrowa mama i świadomy swej roli  tato to gwarancja szczęśliwego dzieciństwa”.
Obecnie, we wszystkich przychodniach SZOZ „Doctor”, który realizuje miejski program "Szkoła rodzenia" prowadzona jest akcja informacyjna, natomiast w wielu punktach Kalisza, do których trafiają przyszłe matki można znaleźć broszury  promujące udział w zajęciach.
Informacje można uzyskać w przychodni przy ul. Śródmiejskiej 34 wejście B, I piętro tel. 62 767-70-40
poniedziałek w godz. 18.00 -19.30
środa w godz. 14.00 - 15.00 (co drugi tydzień)
czwartek w godz. 12.30 – 14.00 / 10.00 – 11.30
przewidziana liczba kobiet do edukacji – 150 kobiet (par)

 

BIM


Wyświetlany 2044 razy

 
 
STRONA ARCHIWALNA - DANE MOGA BYC NIEAKTUALNE - ZAPRASZAM NA www.kalisz.pl