środa, 22 października 2014: Haliszki, Lody

Kaliski festiwal Piosenki

Już w piątek, 18 listopada w CKiS odbędzie się X Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W finale zaśpiewa 52 młodych artystów z całej Polski, którzy pomyślnie przeszli I. etap konkursu. Kalisz będzie reprezentować 5 solistów. Jury oceni uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Zasiądą w nim znani, lubiani i wymagający muzycy - Mietek Szcześniak i Adam Prucnal (członek zespołu Brathanki) pod przewodnictwem profesora Andrzeja Ryłko.

Utalentowana młodzież ma do wyśpiewania nie lada nagrody. Grand Prix to Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, który od początku objął honorowy patronat nad konkursem. Atrakcyjnym dodatkiem do pucharu będzie, ufundowany przez SUN SPORT Organizatora Aktywnego Wypoczynku, pobyt na obozie artystycznym.
Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o zasięgu ogólnopolskim to udane przedsięwzięcie, od samego początku realizowane przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Tegoroczną X jubileuszową edycję organizacyjnie wspierają : Młodzieżowy Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki.

Wstęp na przesłuchania finałowe jest wolny! Zapraszamy 18 listopada do CKiS od godz. 8.30, finał – wręczenie nagród i wyróżnień godz. 14.30.