Piątek, 18 kwietnia 2014: Apoloniusza, Bogusławy

Kontakt - wydziały

___________________________________

22 i 7 - nowe połączenia KLA

Z początkiem grudnia KLA uruchomi dwie nowe linie autobusowe, linię nr 22 na trasie Babina - osiedle Dobrzec oraz linię nr 7, na trasie osiedle Dobrzec - Wolica.

Od 1 grudnia na trasie Babina - Wojska Polskiego - osiedle Dobrzec, zostanie uruchomiona nowa linia komunikacyjna oznaczona numerem 22.

- Podstawowym zadaniem nowej linii jest lepsze skomunikowanie oraz szybkie połączenie rejonów największego osiedla mieszkaniowego - Dobrzec wraz z przyległymi osiedlami t.j. Widok i XXV-lecia z centrum miasta oraz nowo powstałą galerią handlową „Tęcza”. Ze względu na trasę linii przebiegającą z ul. Hanki Sawickiej przez Al. Wojska Polskiego, mieszkańcy rejonu Dobrzeca uzyskują możliwość szybkiego dojazdu do centrum w czasie ok. 15 minut - podkreśla Jerzy Walczyński, dyrektor naczelny KLA.

Połączenie poprawi również dostępność do komunikacji zbiorowej mieszkańcom nowej części osiedla Dobrzec zlokalizowanej przy ul. Armii Krajowej i Wojciechowskiego. Zapewni także dojazd do Gimnazjum Nr 9, hali sportowej „Arena”, basenu, lodowiska, centrum handlowego „Tesco” przy Al. Wojska Polskiego i „Mini Park” przy ul. Hanki Sawickiej.

Autobusy linii 22 kursować będą od poniedziałku do soboty, odjeżdżając z przystanku początkowego na ul. Babina w godzinach od 9.00 do 18.00 regularnie z częstotliwością co 60 minut. Kaliskie Linie Autobusowe zapraszają pasażerów do korzystania z nowej oferty komunikacyjnej.

Od 5 grudnia na trasie H. Sawickiej - Wolica, zostanie uruchomiona nowa linia komunikacyjna oznaczona numerem 7.

W dni nauki szkolnej, linia obsługiwana będzie, w godzinach rannego i południowego szczytu komunikacyjnego. Trasa linii przebiegać będzie z ulicy H. Sawickiej przez Trasę Bursztynową, oś. Zagorzynek, Sulisławice, Piwonice w kierunku Wolicy i z powrotem.

- Podstawowym zadaniem nowej linii jest bezpośrednie połączenie rejonów największego osiedla mieszkaniowego - Dobrzec wraz z przyległymi osiedlami t.j. Widok i XXV-lecia, Asnyka, Kaliniec z osiedlem Zagorzynek, Gimnazjum Nr 7, firmami Pratt&Whitney i WSK, a także Szpitalem na Wolicy. Młodzież szkolna z Piwonic, Sulisławic i Wolicy uzyskuje bezpośrednie połączenie ze swoim gimnazjum, a mieszkańcy szybkie połączenie z zachodnią częścią miasta. Połączenie poprawi również dostępność do komunikacji zbiorowej mieszkańcom osiedla Zagorzynek obsługiwanego aktualnie przez linię nr 16 – informuje Jerzy Walczyński.

BIM

Kalisia Nowa nr 9-10-11-12/2012