Piątek, 19 września 2014: Januarego, Konstancji

Komisje dyskutowały o mieszkaniach

Polityka mieszkaniowa naszego miasta była głównym przedmiotem dyskusji podczas dzisiejszego połączonego posiedzenia czterech komisji Rady Miejskiej. Kwestie z nią związane przedstawił radnym wiceprezydent Jacek Konopka.

Na koniec 2012 roku Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dysponowało 912 lokalami. W 2014 roku skończy się budowa ostatnich nieruchomości, w których znajdzie się kolejnych 180 mieszkań. Lokale KTBS-u cieszą się sporą popularnością – dzięki przeprowadzkom kaliszan do nich w ciągu ostatnich pięciu lat miasto odzyskało 502 mieszkania.

01.JPG

Wiceprezydent Jacek Konopka przedstawił także statystyki dotyczące pozostałych zasobów mieszkaniowych. W 2012 roku 4846 lokali komunalnych posiadał Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. W liczbie tej zawierały się 32 pomieszczenia tymczasowe oraz 323 lokale socjalne.

Nad sprawami mieszkaniowymi pochylili się dzisiaj rajcy z Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej, Komisji Środowiska i Gospodarki Komunalnej, Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Komisji Budżetu i Finansów.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk

04.JPG