środa, 16 kwietnia 2014: Bernarda, Biruty
Aktualności
 
Galerie
 
Nasze miasto
 
Samorząd
 
e-Urząd
 
Akty normatywne - Rządowe Centrum Legislacji
 
Komunikacja
 
Kalisz dla turystów
 
Kalisz wielokulturowy
 
Kalisz w obiektywie
 
Linki
 
Do pobrania
 
Kontakt - wydziały
 
Biuletyn Informacji Publicznej
  
___________________________________

  Pogoda Kalisz
? meteogroup.pl
Umowy na śmieci podpisane

Prezydent Janusz Pęcherz oraz prezesi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych S.A. i Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO podpisali dzisiaj umowy na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. Będą one obowiązywały od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2015 roku.

Kopia_IMG_0095.JPG

Zmianę w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi wymuszała na samorządach ustawa. W Kaliszu jednak nie będzie ona dotkliwa dla mieszkańców – wywozem śmieci będą się bowiem zajmowały firmy mające doświadczenie na kaliskim rynku.

- W moim gabinecie podpisałem już wiele umów z wieloma podmiotami. Jednak dzisiejsze umowy na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi traktuję w kategoriach historycznych. Są to bowiem kwestie niezwykle ważne dla naszego miasta. Dlatego też cieszę się, że przetargi wygrały firmy kaliskie. PUK i EKO mają doświadczenie i wiedzą jak wygląda odbiór odpadów w Kaliszu. Jestem więc przekonany, że usługę tę będą realizować bardzo dobrze – mówił tuż przed podpisaniem umów prezydent Janusz Pęcherz.

sektory.jpg

Teren naszego miasta podzielony został na trzy sektory. W przypadku każdego wpłynęły po dwie oferty na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. W wyniku przetargu PUK odpowiedzialny będzie za sektor drugi, obejmujący swoim zasięgiem m.in. osiedla Czaszki, Kaliniec, Asnyka, XXV-lecia, Zagorzynek, Piwonice, Szczypiorno i Sulisławie. Pozostałymi dwoma sektorami zajmować się będzie EKO.

Tekst: Juliusz Kowalczyk
Fot: Karina Zachara

Kopia_IMG_0092.JPG

Kopia_IMG_0096.JPG

Kopia_IMG_0097.JPG

Kopia_IMG_0100.JPG

Kopia_IMG_0102.JPG

Kopia_IMG_0099.JPG


Wyświetlany 500 razy

 

Kalisia Nowa nr 9-10-11-12/2012

 
 
Copyright UM Kalisz
Created by CONCEPT Intermedia