środa, 16 kwietnia 2014: Bernarda, Biruty

Kontakt - wydziały

___________________________________

Umowy na śmieci podpisane

Prezydent Janusz Pęcherz oraz prezesi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych S.A. i Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO podpisali dzisiaj umowy na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. Będą one obowiązywały od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2015 roku.

Kopia_IMG_0095.JPG

Zmianę w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi wymuszała na samorządach ustawa. W Kaliszu jednak nie będzie ona dotkliwa dla mieszkańców – wywozem śmieci będą się bowiem zajmowały firmy mające doświadczenie na kaliskim rynku.

- W moim gabinecie podpisałem już wiele umów z wieloma podmiotami. Jednak dzisiejsze umowy na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi traktuję w kategoriach historycznych. Są to bowiem kwestie niezwykle ważne dla naszego miasta. Dlatego też cieszę się, że przetargi wygrały firmy kaliskie. PUK i EKO mają doświadczenie i wiedzą jak wygląda odbiór odpadów w Kaliszu. Jestem więc przekonany, że usługę tę będą realizować bardzo dobrze – mówił tuż przed podpisaniem umów prezydent Janusz Pęcherz.

sektory.jpg

Teren naszego miasta podzielony został na trzy sektory. W przypadku każdego wpłynęły po dwie oferty na odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi. W wyniku przetargu PUK odpowiedzialny będzie za sektor drugi, obejmujący swoim zasięgiem m.in. osiedla Czaszki, Kaliniec, Asnyka, XXV-lecia, Zagorzynek, Piwonice, Szczypiorno i Sulisławie. Pozostałymi dwoma sektorami zajmować się będzie EKO.

Tekst: Juliusz Kowalczyk
Fot: Karina Zachara